A veste, da je že mesec oktober? Minil je že cel mesec, odkar smo prvič radovedno sedli v šolske klopi. Sedaj smo že pravi izkušeni prvošolci. V našem prvem mesecu šolanja smo marsikaj doživeli in spoznali. Obiskal nas je kuža Pazi, s katerim smo preizkusili varno prečkanje ceste. S policistko smo odšli vse do krožišča in tudi tam previdno prečkali cesto. Spoznavali smo različne športne dejavnosti. Preizkusili smo se v rokometu, nogometu, košarki, plezanju, judu, karateju, tenisu, atletiki, postali smo mažoretke, se sprostili na jogi, plezali, plesali, igrali šah in si ogledali pravi speedway motor, preizkusili smo opremo kajakašev in se vozili s kajakom. V sklopu projekta čebelarski mozaik smo obiskali Mestni muzej Krško, kjer smo ustvarjali prav posebna medena srca in se navdušili nad čebelami v Regijskem čebelarskem centru, kjer smo poskusili tudi slastni med. Obiskali smo račke na ribniku, si ogledali trim stezo in teden dni kasneje tam odtekli naš prvi šolski kros. Knjižničarka nas je povabila v šolsko knjižnico in lahko smo si izposodili prve knjige. Ob vsem pohajanju in dogajanju pa se seveda pridno učimo in usvajamo novo znanje.

Naša šola je KUL!

Prvošolci