V sredo, 20. septembra, smo devetošolci imeli tehniški dan – Varno v svet prometa. Ob prihodu v Srednjo šolo Krško so nas v dvorani prijazno pozdravili in nam predstavili potek dneva. Najprej smo imeli predavanje o prometnih nesrečah. Resnične zgodbe o nesrečah, z dobrimi in slabimi konci, so se nas močno dotaknile. Naša prva dejavnost je bila vožnja in hoja z očali, s katerimi sploh ne moreš hoditi po ravni črti. Tudi pristajanje na strehi z avtomobilom je bila posebna izkušnja. Nato smo se odpravili na parkirišče za šolo, kjer so nam predstavili delo gasilcev in reševalcev. Ogledali smo si oživljanje človeka ter pripomočke, ki jih gasilci uporabljajo pri reševanju. Vozili smo tudi kolo, po poligonu, ki sploh ni bil lahek. Nato smo se odpravili na simulacijo, na kateri smo preizkusili, kakšen je občutek, ko se zaletiš.

Dolores Paunović, 9. č