“V začetku je beseda.”

Lepa beseda v začetku lepega, grda v začetku grdega. Saj z besedo nekoga rešimo ali pokončamo, ranimo ali ozdravimo.
Danes pa je malo lepih besed, malo vljudnosti. Morda je zato med nami toliko jeznega, toliko grdega, toliko teme.

Zato bi vam danes radi dali lepe besede, “Hvala”, “Oprosti” in “Rad te imam”. To so luči, ki uničujejo temo in tiho povejo, da smo vsi ljudje.

Primi v roko to Luč in besedo. Osvetli prostore, govori lepo. In reci si, preden te tema zajame –

“Človek, ne jezi se.”

Tako so nas nagovorili skavti, ki so bili v torek, 21. 12. 2021, na naši šoli in nam predali Luč miru iz Betlehema. Poudarek letošnje poslanice je na pomenu vljudnosti in spoštovanja, saj se tako gradi mir. Mir pa je nekaj, za kar si moramo prizadevati vsi ne glede na starost, spol, nacionalno pripadnost ali vero. Ob petju smo se poslovili in si voščili mirne praznike in mirno novo leto.

Predstavniki šolske skupnosti