Učenci 5. č razreda smo del današnjega pouka posvetili pogovoru o miru, o strpnosti, sodelovanju, prijateljstvu. Drug drugemu smo povedali, kako si mi predstavljamo mir, kaj pravzaprav pomeni mir, kako lahko mi vplivamo, da se med nami, v nami, čuti mir in spokoj. V skupinah smo oblikovali plakate miru. Ker si želimo, da stkemo prijateljske vezi tudi z drugimi otroki na naši šoli, smo se odločili, da povabimo učence 2. č razreda k sodelovanju in da v tem šolskem letu skupaj preživimo prijetne trenutke ob branju knjig. Kolikor nam bo uspelo v teh izrednih časih. Zato smo za drugošolce naredili prikupne sovice in jih obdarovali. Zaželeli smo jim, da jim bodo sovice »zveste prijateljice« ter da jim »pomagajo« pri učenju, branju, premagovanju strahov. Iskrice v očeh in navdušenje mlajših sošolcev so nam bili najlepša zahvala.

Učenci 5. č razreda in učiteljica Svetlana