V soboto, 22. 10. 2022, smo se nekateri učenci Osnovne šole Jurija Dalmatina odpravili na 26. Ljubljanski maraton. Ob 9.15 smo se zbrali pred železniško postajo. Skupaj z učenci iz OŠ Leskovec in Brestanica smo se odpravili proti slovenski prestolnici. Za spremembo smo se peljali z vlakom in ne z avtobusom. Na poti sem zelo uživala s prijateljicami. Okoli 11. ure smo prispeli v Ljubljano. Z učitelji smo si ogledali progo in odšli do šotorov, kjer  smo prejeli štartne številke. Upali smo, da ne bo preveč deževalo. Po 3 urah smo začeli teči šestošolci. Ob koncu teka smo odšli na razglasitev rezultatov, nato pa smo imeli 1 uro, da pojémo kosilo. Skoraj vsi smo odšli v Mc Donald’s. Po kosilu smo se odpravili proti železniški postaji. Zvečer smo se vrnili v Krško, veseli in nasmejani. Zelo sem uživala v teku in bila sem vesela, da sem preživela lep dan skupaj s prijatelji in našimi učitelji.

Hana Krulc, 6. b

Prispevek si lahko ogledate tudi v Posavskem Obzorniku.