V ponedeljek, 20. 11., smo se na preduri pogovarjali, da bomo imeli v sredo delavnice, na katerih bomo s prijateljskima 3. b-razredom in oddelkom z OŠ dr. Mihajla Rostoharja ustvarjali okraske, s katerimi bomo okrasili nekaj smrečic v starem mestnem jedru. Ideja mi je bila zelo všeč, ker se bomo vsi skupaj družili. V sredo smo to res storili. K nam so prišli nekateri otroci s šole dr. Mihajla Rostoharja. Delavnice smo izvajali v naši in učilnici 3. b-razreda. Najprej nam je naša učiteljica razdelila papirnate bunkice za na smreko, ki smo jih pobarvali in porisali. Nato smo delali okrasne bonbončke. Naredili smo kroglico iz papirja, jo zavili v rdeč, srebrn ali rumeno svetleč papir in na koncu zavezali z volno ali zlato vrvico. Vezati z zlato vrvico je bilo kar težko, ker je bila zelo tanka. Delali smo tudi snežinke iz lesenih palčk. Nanj smo lahko dodali tudi svetlo modro snežinko ali pa rdeče, bele in srebrne zvezdice. Delali smo tudi z vročim lepilom. Tudi opekli smo se večkrat. Naredili smo še smrečice iz palčk, ki smo si jih sami odrezali. Všeč mi je bilo, ko smo lahko hodili iz ene v drugo učilnico. Zabavno je bilo, ker smo imeli družbo in smo nekatere učenke prepevale božične pesmi, predvsem pa to, ker smo se povezovali z različnimi mislimi in idejami. Sprejemali smo drugačne otroke in se sporazumevali malo drugače. A prav to nas bogati – da pozabimo razlike med nami, da se povežemo in sobivamo skupaj. Želim si, da bi se takšni dogodki še kdaj ponovili.

Ema Škorc, 5. c