Danes smo obiskali knjižnico in ob tem pomagali pri selitvi knjig v novo stavbo. Zbralo se je veliko otrok. Sodelovali smo z devetošolci in vrtčevskimi otroki. Skupaj smo oblikovali verigo in si podajali knjige od stare do nove knjižnice. Pri tem smo se zelo zabavali. Po končanem delu smo se odpravili v Dvorano v parku, kjer smo pogledali razstavo likovnih del, ki so sodelovala na natečaju Življenje kot v filmu. Iz dvorane smo se odpravili čez park do Jagode, kjer smo si privoščili sladoled. Potem smo se odpravili nazaj v šolo. Ta dan nama je bil zelo zanimiv.

Lili Kurnik in Iva Hočevar, 5. č

V ponedeljek, 23. 5. 2022, smo devetošolci imeli tehniški dan. Peš smo se odpravili do Valvasorjeve knjižnice Krško. Tam so nam pripravili ogled nove knjižnice, nato pa smo pomagali tudi pri selitvi mladinskega oddelka knjižnice, kjer so se nam pridružili tudi učenci 5. č. Skupaj smo selili knjižno gradivo iz mladinskega oddelka,  1 uro kasneje pa smo selili še revije in časopise.

Noelle Benje, 9. c