Učenke 8. in 9. razredov smo v četrtek, 27. maja 2021, imele področno tekmovanje v Šolskem plesnem festivalu. Tekmovanje je potekalo malo drugače kot vsa leta prej. Tokrat smo se predstavili preko zoom-a.  Nekaj dni prej smo posnele video posnetke, katere so nato predvajali preko zoom-a.

Učenke 8. razredov smo v kategoriji razredni izziv dosegle 2. mesto in se uvrstile na državno tekmovanje. Učenke 9. razredov pa so dosegle 5. mesto v kategoriji skupinski izziv ter so se prav tako uvrstile na državno tekmovanje. Tekmovanja so se udeležile tudi posameznice, ki so plesale v živo preko zoom-a. Zara Pohle je v latinu dosegla 2. mesto, Tina Kuselj v pop-u, 4. mesto in Patricija Gregorič v hip-hopu, 5. mesto.

Ekipno so si posameznice priplesale 3. mesto. Državno tekmovanje je nato potekalo, 1. 6. 2021. Osmošolke smo dosegle 4. mesto, devetošolke pa 8. mesto.

Noelle Benje, 8. c