V petek, 23. 6. 2023, smo se učenci vseh razredov zbrali v športni dvorani. Najprej smo s kratko proslavo ob dnevu državnosti počastili našo državo, nato pa podelili priznanja za različne dosežke na tekmovanjih iz znanj in športa ter čestitali učencem, ki so si celo šolsko leto pridno umivali zobe. Potem smo sproščeno zakorakali v vesele in brezskrbne počitniške dni. Prireditev so polepšale številne pevske in plesne točke. Zarja in Neva sta odpeli čudovito pesem – V Ljubljano, učenci francoščine, z Julijo in Niko, so se predstavili s francoskima popevkama. Dekleta 8. razreda, ki so na državnem tekmovanju dosegla odlično 4. mesto, so zaplesala. Zaplesali so tudi učenci 2. b razreda, ki so se predstavili s kavbojsko točko. Gospa ravnateljica, Valentina Gerjevič, je vsem zbranim namenila nekaj lepih besed. Prireditev sta povezovali Lucija Meh in Naja Pungeršič. Na koncu smo vsi še zadnjič v tem šolskem letu zapeli in zaplesali. Hura, počitnice so tu! Naj bodo brezskrbne in igrive.

Ines Sikošek