Svet je tako prostran in vsak od nas tako majhen –
a če nas povezuje prijateljstvo, smo velikani.

/Pam Brown/

Na deževen ponedeljek, 23. 1. 2023, smo se četrtošolke odpravile skupaj z mentorico Ninočko na obisk k učencem OŠ dr. Mihajla Rostoharja Krško. Z obiskom smo nadaljevali druženje, ki smo ga pričeli že v jeseni, ko smo se jim priključili v akciji »Gibalno ovirani po mestu«. Takrat smo spletli prve niti našega prijateljstva in obljubili smo si, da se vidimo ponovno v mesecu januarju. Povabili so nas na ples z vozički. Že nekaj dni pred tem smo se učenke zbrale in razmislile, kako bi se lahko predstavile novim prijateljem. Hitro smo ugotovile, da imamo veliko znanja in idej. Izdelale smo nekaj plakatov s spodbudnimi sporočili in pozdravi za učence na OŠ dr. Mihajla Rostoharja Krško. Dogovorile smo se tudi, da bomo nekaj zaplesale in zapele. V deževnem jutru smo se odpravili po hribu navzdol in se srečali v njihovi šolski telovadnici. Predstavile in pokazale smo svoj začrtan program. Potem smo se vsi skupaj zavrteli v ritmih številnih zabavnih pesmi. Tudi me smo lahko predlagale katero, ki nam je bila všeč. Na koncu so nas prijatelji tudi pogostili s čajem in slaščicami. Sladkoba in prijetni občutki so nas spremljali tudi ob vrnitvi nazaj v šolo.

Nekaj mnenj učenk:

»Imela sem se odlično. Ko sva z mojo prijateljico plesali, sem imela tremo, a sva vseeno odplesali. Plesali smo tudi Račke in Makareno in se posladkale s čokoladicami.«

Saša, 4. a

»Danes sem se zabavala, čeprav sem imela malo treme, saj sem nastopala ples na pesem Dedek mraz. Na koncu smo, na žalost, morali nazaj v šolo.«

Maja T., 4. b

»Bilo mi je odlično! Čeprav smo si vsi različni, smo si tudi zelo podobni. Preden dobiš neko mnenje o osebi, jo najprej spoznaj!«

Iva, 4. č

»Danes sem se imela zelo dobro! Najbolj mi je bilo všeč, ko sva z deklico Laro zaplesali Račke. Hrana mi je bila zelo dobra. Ko sem plesala in pela, me je bilo sram, ampak mi je vseeno uspelo. Skratka, bilo je SUPER!«

Nika, 4. b

»Kljub temu da so na vozičkih, zmorejo veliko. Bilo mi je zelo všeč. Čeprav smo si različni, se lahko lepo povežemo in skupaj zaplešemo. To se ne zgodi vsak dan, zato sem hvaležna za izkušnjo.

Ana Marisa, 4. č

»Imela sem se odlično. Ko sva s Sašo plesali, sem imela tremo, ampak sva vseeno odplesali. Plesali smo tudi Račke in Makareno. Posladkali sva se s čokoladicami.«

Neli, 4. a

»Bilo mi je zelo všeč. Skupaj smo ustvarili lep trenutek, ki se nam je vtisnil v srce. Najprej smo jim pokazali, kaj znamo. Potem pa smo skupaj zaplesali in se posladkali s slaščicami in čajem. Poslovili smo se in odšli nazaj v šolo.«