Na šolskem igrišču OŠ Jurija Dalmatina Krško je v četrtek, 28. septembra, potekalo veselo, razgibano, zabavno športno popoldne. Sedmošolke smo nastopale z zelo zanimivimi koreografijami; svoje plesne spretnosti smo dokazovale s keglji, trakovi, in obroči. Tudi tretješolci so navdušili s svojo plesno točko. Vse zbrane je prijazno nagovorila ga. ravnateljica, Valentina Gerjevič. Meni so  bile zelo všeč delavnice,  na katerih so se obiskovalci preizkusili v različnih športnih veščinah, kot npr. lokostrelstvo, odbojka, veslanje trenažer, exatlon, formula, vrvohodci, košarka »Dončič izziv«, »črkolov«, limbo ples, skok v daljino, nizki štart, napihljiva igrala, odbojka. Pohvalila bi tudi kuharice, ki so poskrbele za naše zadovoljne in polne želodčke, kajti cesarski praženec, zavitki in krompirčki so bili odlični. Dogodek je bil množično obiskan. Učitelj Zvonimir Lorenci je bil koordinator in je zaslužen, da je bila prireditev Gibajmo za dobrodelnost odlično izpeljana. Učitelji so skrbeli za varnost, pomoč in da je vse potekalo nemoteno. Verjamem, da smo vsi uživali. Naj bo čim več podobnih prireditev.

Irena Jović, 7. c