V sredo, 29. 11. 2023, smo si v okviru izbirnih predmetov Šport za sprostitev in Šport za zdravje ogledali zanimivo odbojkarsko tekmo Lige prvakov odbojkarskega kluba ACH Volley Ljubljana proti poljskemu predstavniku Asseco Resovia RZESZÓW, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Klemen Čebulj. Z ogledom tekmovanja na tako visokem nivoju učence ne le navdušimo za šport, temveč tudi izobrazimo o trajnosti, »fair playu« in vrednotah, ki jih nosi šport. Tekmo si je ogledalo kar 90 učencev naše šole. Takoj ob prihodu v Halo Tivoli smo se opremili z navijaškimi rekviziti in z njimi skozi tekmo bučno navijali za naše odbojkarje. Kljub močni podpori s tribun našim fantom ni uspelo iztržiti zmage. Smo pa lahko videli, kako se igra odbojka na najvišjem nivoju in pobliže spoznali tudi nekaj slovenskih reprezentantov, ki igrajo v omenjenih klubih. Sredino družabno, športno in navijaško popoldne smo zaključili z obiskom otrokom priljubljenega McDonaldsa in se s polnimi želodčki, pesmijo in dobrim razpoloženjem v poznih urah vrnili domov.

Pavel Pirc