V sredo, 30. 3. 2022, je na OŠ Jurija Dalmatina Krško potekalo polfinale državnega tekmovanja v košarki. Priča smo bili odličnim tekmam med OŠ VENCLJA PERKA DOMŽALE, OŠ BREŽICE in OŠ JURIJA DALMATINA KRŠKO. Po uvodnem programu, kjer smo predstavili tudi tekmovalce omenjenih šol in katerega so s plesom popestrile naše učenke 7. b in 7. c razreda, sta se na parketu najprej pomerili naša ekipa in ekipa iz Domžal.  Domžalčani so prikazali največ znanja in z dobro obrambo in odličnimi napadi suvereno premagali naše fante kakor tudi Brežičane. Zelo nas je pa zanimal tako imenovan „derbi” med našimi fanti in ekipo OŠ Brežice, saj so Brežice naše fante premagale in precej namučile že na področnem tekmovanju. Tekma je bila napeta in zelo izenačena skozi vse tretjine. Nekako se je že zdelo, da se bo ponovil scenarij iz področnega tekmovanja, ko je le nekaj sekund pred koncem Lovro Udovč zaključil napad z metom za tri točke, kar je zadostovalo, da nas gostje niso mogli več ujeti. Ves čas tekme je v telovadnici vršalo in vladalo odlično navijaško vzdušje.

Naj naštejem še junake, ki so zastopali našo šolo:  Žan Zorko, Matija Starc, Oskar Habinc, Nik Germovšek, Bruno Vogrinc, Marko Šiško, Tian Zorko, Alem Hodžić, Lovro Udovč, Žan Povše, Andraž Prevoljšek in Luka Kink.

Iskrene čestitke vsem fantom za borbeno in zelo požrtvovalno igro.

Pavel Pirc