V ponedeljek, 4. 4. 2022, smo se predstavniki šolskega parlamenta naše šole in mentorici zbrali pred občino Krško. Odšli smo v dvorano, kjer smo poiskali svoja mesta. Udobno smo se namestili in pričeli. Najprej sta nam nekaj besed namenila voditeljica in predsednik Zveze prijateljev mladine Posavje, nato pa smo na vrsto že nastopili mi. Pomerili smo se s predstavniki prve šole in jih prepričali z boljšimi argumenti, zato smo se uvrstili v naslednji krog. Tudi tokrat smo bili prepričljivejši. V finalu pa se, na žalost, ni izteklo. Zmagovalci so postali predstavniki Osnovne šole Senovo. Vendar pa je Aljoša Božič prepričal vse zbrane s svojim dobrim argumentiranjem,  in tako postal predstavnik 32. Nacionalnega otroškega parlamenta. Na koncu sta nas nagovorila še župana občine Krško in Kostanjevica na Krki. Za vse nas je bila to zelo zanimiva izkušnja.

Lana Zoja Rožman, 9. b, Ana Volčanšek, 9. a, Marko Šiško, 9. b, Aljoša Božič, 9. b