V četrtek, 5. 5. 2022, smo izkoristili lep sončen dan in se s sedmošolci podali na pohod po DALMATINOVI POTI.  Ob 8.00 uri smo štartali izpred vhoda v šolsko telovadnico in se čez ulice Krškega podali proti Stari vasi. Tam smo zavili navkreber proti našemu prvemu cilju – Libni. Po kratkem postanku smo se spustili proti ribniku in trim stezi v Krškem. Sledil je še večji vzpon na Grmado na Sremiču (488 m. n. v.). Na tem vzponu nas je nenehno spremljal lep razgled na Krško polje in Gorjance. Na vrhu smo naredili polurni postanek za malico in počitek. Tu smo tudi sestavili manjšo skupinico, ki je bila že precej utrujena. Od vrha jo je čakal le še počasen spust proti šoli. Ostali učenci pa smo pot nadaljevali proti cerkvi svetega Mohorja nad Brestanico, od koder je zelo lep razgled na brestaniški grad in reko Savo.  Iz Mohorja smo se po strmi poti spustili v Brestanico, kjer smo po kolesarski poti prečkali, nekoč rudarski tunel, in se ob reki Savi in železnici po ravni poti vrnili proti šoli. Prijetno utrujeni smo odšli še na zasluženo kosilo. Naš pohod je trajal 5 ur, prehodili pa smo cca 15 km.

Pavel Pirc