Od 2. 10. do 6. 10. je potekal Teden otroka. V razredu smo imeli vsak dan eno ali več dejavnosti. Domačih nalog pa nismo imeli, kar nas je zelo razveselilo. V ponedeljek, 2. 10., smo imeli razredno uro. Vsi smo napisali vprašanje, ki se začne z besedo ZAKAJ. Nato smo postavili listke z vprašanji v krog na sredino učilnice. Skupaj smo iskali odgovore na vprašanja. Počutila sem se dobro, ker smo odgovorili na moje vprašanje in na vsa druga. V torek, 3. 10., smo imeli Dan odprtih vrat. Okoli 10. ure so lahko prišli starši in ostali družinski člani na malo drugačen pouk. Skupaj smo se igrali matematične igre – utrjevanje poštevanke, detektiv, hitro računanje. Imeli smo tudi FIT postajo, pri kateri smo se morali razgibati. Vsem je bil všeč tudi namizni nogomet. Zelo sem se zabavala, saj sem premagala Erinda in skoraj Urbana. Nato so vsi prisotni, razen nas, učencev, napisali ZAKAJ vprašanje. Spraševali so nas nekaj, kar je povezano s šolo. Ko smo odgovorili na vsa vprašanja, smo se poslovili. V sredo, 4. 10., smo imeli športni dan – Pohod na Bohor. En del poti smo se vozili z avtobusom. Potem smo se podali na pešpot. Kar nekaj časa smo hodili. Vmes smo imeli tri postanke. Na cilju smo lahko v koči naročili čaj. Med potjo nazaj sem se veliko pogovarjala in čas je hitro minil. V četrtek, 5. 10., smo lahko v šolo prinesli svojo družabno igro. Igrali smo se več kot eno šolsko uro. Prinesli smo odlične igre, kot so npr. catan, male sive celice, namizni nogomet, igra življenja … Popoldan smo imeli še eno druženje s starši. Pripravili smo literarni večer. Prisotni učenci so povedali nekaj lepih misli o branju, starši so nam prebrali pravljico. Igrali smo se tudi družabne igre, se posladkali in se okrog 19.00 poslovili. Zadnji dan v tednu, 6. 10., smo  se združili z učenci 3. b-razreda in s skupino učencev z OŠ Mihajla Rostoharja ter se skupaj odpravili do ribnika, kjer nas je počakala ga. Darja Dobršek. Napisala je zgodbe o zelencih, malih bitjih, ki se skrivajo v gozdu pri ribniku. Prisluhnili smo zgodbi o zelencih. Nato smo se še igrali na igralih ter se odpravili nazaj v šolo. Ta teden mi je bil zelo všeč in upam, da bo tudi drugo leto tako.

Maja Kerin, 5. c

In ZAKAJ je teden otroka bil poseben?

Ta teden mi je bil zelo prijeten in zanimiv. Upam, da ste si lahko predstavljali, kako lepo smo se imeli v tem tednu. Učiteljica pa nam je dala posebno pravilo, ki pravi: V TEDNU OTROK NI DOMAČIH NALOG.

Špela Veršec, 5. c

Ta teden nam je vsem bil zelo zabaven (tudi učiteljici). Upam, da bo tako vsako leto do 9. razreda.

Inja Beuc Cetinj, 5. c

Vsak otrok je nekaj posebnega … zato mora tudi ta teden biti nekaj nevsakdanjega …

Učiteljica Svetlana