V petek, 8. 9. 2023, smo na naši šoli v sodelovanju s Športno zvezo Krško izvedli športni dan za učence od 1. do 3. razreda. Športna društva iz občine Krško so za naše učence pripravila zanimive in razgibane predstavitve svojih športnih panog. Po uvodnem nagovoru ravnateljice, ge. Valentine Gerjevič, so učenci odšli na prvo vadbeno postajo, kjer so jih čakali trenerji posameznega športnega društva. Tekom dopoldneva so se učenci preizkusili v 13 različnih športnih panogah in s tem krepili svoje gibalne spretnosti, pridobivali nova športna znanja ter uživali v igri in gibanju. Z nami so bili: Rokometni klub Krško, Teniški klub Krško, NK Krško Posavje, Glasbena šola Krško, Košarkarski klub Krško, Plesni klub Lukec, Speedway klub Sven Cerjak, Kajak kanu klub Krško, Nippon Krško, Moja joga, Šahovski klub Triglav Krško, Klub borilnih veščin Dren Leskovec in Atletska šola HOP2. Nekoliko  utrujeni, a polni lepih vtisov, so se učenci ob koncu športnega dne vrnili v učilnice, kjer jih je čakalo presenečenje. Prejeli so praktične nagrade, za katere je poskrbela Športna zveza Krško.

Maja Arnšek Lončar, vodja športnega dne